Slovenská asociácia výrobcov transportbetónu
, Koliskova 1, 841 05 Bratislava
Tel.
+421-903-757519

Dokumenty

Informácie pre účastníkov konferencie

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie bude rezervované v dvojlôžkových izbách hotela PATRIA, ktoré je možné využiť aj ako jednolôžkové izby, resp. v apartmánoch.
Dojednané akciové skupinové ceny za 1 izbu na 1 deň

2/2 – ako dvojposteľová izba 88 €
1/2 – ako jednoposteľová izba 78 €
Apartmán 112 €

Tieto ceny platia pre účastníkov do konca víkendu.

Cena izby v kategórii „LUX“ je o 20 € vyššia. V cene sú započítané raňajky formou švédskych stolov, voľný vstup do hotelového bazéna a do fitnescentra, ako aj internet a miestny poplatok. Úhrada za ubytovanie sa platí priamo v hoteli. Kompletné stravovanie organizátori nezabezpečujú. Je možné si stravovanie objednať v hoteli PATRIA. Raňajky sú v cene ubytovania. Za úhradu je možné využívať aj ďalšie obvyklé služby hotela (telefón, minibar), za zvýhodnenú úhradu wellness, masáž, whirlpool, parkovanie. Konečná pozvánka na konferenciu i s kontaktom na hotel bude zaslaná v auguste 2019.

Hotel Patria, Štrbské pleso, tel. +421 52 7848 999, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., heslo pre objednanie nocľahov: "Betón"

Doobjednanie služieb

Účastníci konferencie budú mať možnosť objednať pobyt pre sprevádzajúce osoby a tiež predĺženie pobytu cez víkend za akciové ceny.
V prípade záujmu je vhodné takéto služby včas dohovoriť priamo s hotelom.

Nová publikácia

 Súčasťou konferenčných materiálov bude aj publikácia • Modul pružnosti betónu
Na konferencii budú účastníkom k dispozícii v obmedzenom rozsahu aj ďalšie už predtým publikované publikácie SAVT (skladačky)

Ďalšie informácie o konferencii je možné získať na adresách:
Slovenská asociácia výrobcov transportbetónu Bratislava
Kolískova 1,841 05 Bratislava

www.savt.sk (na webovej stránke je kompletná pozvánka)

a na: e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prof. Ing. Rudolf Hela, CSc. VUT Brno
Ing. Pavol Kňaze, CSc. : 0903 757 519
odborní garanti konferencie
sekretariát konferencie

Oblasti zastávok hromadnej dopravy v mestách, ak sú zhotovené za použitia asfaltu sú veľmi často znehodnotené výskytom veľkých „hrvoľov“ (vznikajúcich tlakom kolies vozidiel za vyšších vonkajších teplôt). Preto sa čoraz častejšie vyhotovujú z betónu, pričom sa často vytvára aj povrchová úprava betónu v tvare dlažobných kociek. Nižšie je uvedený príklad úspešnej realizácie autobusovej zastávky z betónu.

 

Autobusová a trolejbusová zastávka na Trnavskej ceste v Bratislave

Napriek viacročnému používaniu zastávky na jednej z najvyťaženejších autobusových zastávok je povrch betónovej vozovky nedeformovaný.

Ani hustá premávka, ani veľké zaťaženie od brzdiacich a rozbiehajúcich sa autobusov a trolejbusov ani po viacerých rokoch prevádzky neviedli k pozoruhodnejšiemu poškodenie povrchovej vrstvy vozovky.